27 Eylül 2018
Sunucu: AkvimTV
27 Eylül 2018
Polis ekipleri torbacılara göz açtırmıyor.


Ekiplerin gerçekleştirdiği uygulamalara polis köpeği de eşlik etti
Kastamonu polisi torbacı olarak bilinen zehir tacirlerine yönelik olarak gerçekleştirdiği uygulamalar ile okul önlerinde, metruk binaların bulunduğu bölgelerde satıcılara göz açtırmıyor. Kastamonu Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, 'torbacı' olarak bilinen zehir tacirlerine yönelik okul önlerinde, okul yakınlarında ve metruk binaların bulunduğu bölgelerde uygulama gerçekleştirdi. Kastamonu Merkez Honsalar Mahallesinde gerçekleştirilen uygulamada şüphelenilen araçların sürücüleri durduruldu.
Araçları durdurulan sürücüler ve araçları didik didik arandı. Gerçekleştirilen asayiş uygulamasını polis köpeği de getirildi. Polis köpeği durdurulan araçların bagaj, lastik jantları ve motor kısımlarını dikkatli şekilde aradı.
Kastamonu Emniyet Müdürlüğü, yazılı yaptığı açıklamada şunları kaydetti: “Uyuşturucu uyarıcı madde ticareti yapan, nakleden, bu suçları işleyerek ekonomik ve haksız kazanç elde eden, ticaretini yapmaya çalıştıkları uyuşturucu uyarıcı maddeleri pazarlamaya çalışmak suretiyle geleceğimiz olan çocuklarımızı ve gençlerimizi zehirlemeye ve hayattan koparmaya çalışan suç örgütleri, örgüt üyeleri, sokak satıcıları, maddeleri temin eden ve nakleden veya bu suça her ne sebep olur ise iştirak eden şüpheliler ile Müdürlüğümüz tarafından en etkin şekilde ve kararlılıkla mücadeleye devam edilecektir”.