Sınav Koleji Kastamonu'da Açıldı.
Sunucu: AkvimTV
15 Eylül 2018
Sınav Koleji Kastamonu'da Açıldı.


Sınav Koleji Kastamonu’da Kapılarını Açtı.

“Savaştada, Ekonomik Krizde de Çıkış Yolu Eğitimdedir.”

Saygı duruşu ve istiklal marşı ile başlayan pogramda Sınav Koleji Anadolu Lisesi Edebiyat Öğretmenleri Fatih Dedelioğlu ve Ezgi Yaman “Eğitin Beni” isimli şiiri okudu. Kurucu Müdür Şefik Ziya Kocaman yaptığı konuşmada:
“Klasik uzun bir konuşma hazırlamıştım ama bunu okumayacağım. 55 yaşına geldim ve hayatımın hiç bir dönemi kolay olmadı. Hayatımın önemli bir döneminde Metin Özer beyefendi ile tanıştık, bir otelin lobisinde beni karşıladılar, aldılar ve “İyi bir matematik öğretmeni olabilirsiniz, ama işletmecilik kolay bir iş değildir.” demişti.İşim kolay olmadı ve zorluklarla yetiştik.Buraya gelişimiz bir başarının öyküsüdür.Değerli ailelerin bizi desteklemesi, eğitmesidir. Biz buraya çok paralar yatırmadık, tamamen dostlarımızın bize güvenmesi ve desteklemesidir. İki aydır sabah 6 gece 10’a kadar çalıştık ve buradan ayrıldık.47 arkadaşımıza verdikleri özveri için sonsuz teşekkür etmek istiyorum. Bir yönetici olarak eğitim dünyanın en zor işi,çalıştırdığınız insanlara kendinizi nasıl ifade edebilirseniz, o kadar başarılı olursunuz.Hayatta sağlıktan önemli bir şey yok, mal yerine konur. Kastamonu’da yaşanan dolu ve sel felakatinden dolayı tüm Kastamonu’lu hemşehrilemize geçmiş olsun dileklerimizi iletiyorum.

Kastamonu’da önemli bir protokolün öğrencilerini almış olmaktayız. Buraya gelen tüm yönetim kurulu üyelerimiz,değerli konuklar açılışımıza katıldığınız için ayrı ayrı teşekkür ediyorum.Kartalı mümkün olan en yüksek yere taşıyacağımıza inanıyorum.Öğretmen arkdaşlarımız bana ;Şefik hocam para pulun bir önemi yok zor günümüzde sen bize sahip çıktın, bizde birlikte mücadele edeceğiz dediler. Sekreterimden, müstahdemine kadar biz bu işi başaracağız.Teşekkür listem çok uzun ama hepsini tek tek saymayacağım ama Valimize, Belediye Başkanımıza,Milli Eğitim Müdürümüze teşekkür etmek istiyorum.Bu süreç içinde hep destekelrinden dolayı eşim oğlum ve kızıma çok teşekkür ediyorum.”dedi.

Sınav Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Metin Özer yaptığı konuşmada; zorlu bir gün, her zorluktan sonra mutlaka bir kolaylık vardır diye yüce Allah iki kez ikaz ediyor bir ayetinde. Eğitimin ufuk açıcı rahatlığı ve aydınlığı gelecektir. Sınav Eğitim Kurumları Türkiye’nin en büyük eğitim zincirlerinden biri, hemen hemen her yerde bir okulumuz,bir kursumuz, kolejimiz var, yüzlerce yer açtık, şu ana kadar değişik törenlere katıldık, her birinde ayrı heyecan ayrı bir haz duydum,her birinde ayrı bir keyif duydum.Ama Kastamonu benim için, Sınav ailesi için biraz daha farklı, biraz daha önemli, biraz daha özel. Nedir bu özellik? birincisi Kastamonu bizim için çok önemli, Türkiye için çok önemli, Cumhuriyetimiz için çok önemli, hepimizin Kastamonu’ya çok borcu var.Milli Mücadele döneminde en fedakar insanlar Milli Mücadeleye en büyük destek, biliyorsunuz Kastamonu’dan olmuştur.Tarih kitapları bunun özellikle altını çizerler.Mustafa Kemal’e en çok Kastamonu sahip çıkmıştır.Değişik yerlerden Mustafa Kemal Atatürk dışlanırken, ölüm fermenları verilirken, Kastamonu mevlihanesi sahip çıkmıştır,bağrına basmıştır.Kurtuluş savaşı bitmiş, Cumhuriyet ilan edilmiş ve o yıllarda üst üste Gazi rahatsız olduğu halde, Kastamonu’dan heyetler gitmiş ,Kastamonu’ya davet edilmiştir. Kastamonu’ya en son gelmiş, günlerce uzun süre burada kalmıştır. Böylesine kadirşinas bir yer, böylesine Cumhuriyete bağlı , vatana bağlı bir yer elbetteki bizim için de önemlidir. Burda yer açmak bizim için kıymetlidir.Şefik bey’de beyan etti para pul önemli değil biz beraberiz, biz büyük bir aileyiz siz gidin başlayın dedik.Belki bina ilk etapta çok ölçeklerimizde değil, süre içinde tamamlanacak, yeterki Kastamonu’da bir yerimiz olsun bir okulumuz olsun öğrencilerimize dokunalım, onlara yol açalım.

İkincisi ise bizi Kastamonu’ya bağlayan Kastamonu’da bu eseri ortaya çıkarmamıza, buraya gelmemize yol açan Şefik bey ve değerli eşleri Sevim Hanım, biz yıllardır beraberiz kursçuluk yapıyoruz.Dershanecilik yapıyoruz.Lisecilik yapıyoruz toplantılarımız oluyor.Beraber bir araya geliyoruz. Hanım efendi ve beyefendi her toplantıda en ön sırada, her süreci adım adım bizimle takip ediyorlar.Bizimle adeta yaşıyorlar.Değerli Dostlar değerli konuklar Eğitim işi tamamen adanmışlık işidir. Eğitim işi gönül işidir.Eğitim işi herkesin yapacağı iş değildir.Eğitim eğer kişi ruhunu veriyorsa,maneviyatını kendisi ortaya koyuyorsa o zaman eğitim oluyor.Yoksa bugünkü internet çağında hepimiz bilgiye, bilime erişme olanağına sahibiz internetten arama tuşuna basınca her şeye ulaşıyorsunuz.En önemli deneylere,En önemli bilgilere, haritalara, yahut tarihi bilgilere, ama öğretmenlik ayrı bir şey, eğitim ayrı bir şey o ruhun aşılaması ayrı bir şey,onun için biz gerçekten bu hanımefendi ve beyefendiyi,iki gönül erini, çok önemsedik, burda hiç bina olmasa bile bu iki gönül erinin çok iyi neticeler çıkaracağına inandığımız için yağmur sel demeden, geldik ve önemsediğimiz için buradayız.Ülkemiz sıkıntılı bir süreçten geçiyor.Bu sel su bunlar gelir geçer,ama gerçekten bir muhasara altındayız.15 Temmuz’da yaşananları biliyorsunuz.Arkasından şimdi ekonomik kriz,işte çevresel olarak içeride, dışarıdaki tehlikeleri görüyorsunuz.Böyle dönemlerde herkes bir yol önerir.Kimileri derki iphoneleri, ipadleri kıralım, kimileri derki duvarları kapatalım, savaş açalım ama bu tür konularda, biz yine Mustafa Kemal Atatürk’e bakıyoruz. 1928’de ülke savaştan çıkmış yoksul, umutsuz, öyle bir dönemde kara tahtanın başına geçip, o meşhur eğitim seferberliğini başlatmıştı.Bizde şimdi eğitimciler olarak Sınav ailesi olarak bu reflekse bu anlayışa çok güveniyoruz ve onu önemsiyoruz.Diyoruz ki kriz var ise olabilir, sıkıntı olabilir, kuşatma olabilir.Hepsi doğrudur ama buradan çıkış yolu yine eğitimdir.Yine aydın insanlar yetiştirmektir. Bunun da en güzel yerlerinden biridir Kastamonu. Çıkış yolununda eğitim olduğuna inanıyoruz.Sınav Eğitim Kurumu’nun Kastamonu’ya öğrencilerimize öğretmenlerimize tüm ülkemize miletimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.

CHP İl Başkanı Hikmet Erbilgin. ve CHp Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı’da açılış programına katıldı.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk bir telgrafla kurum ve çalışanlarını kutladı.

Kuzeykent Ulu Camii İmam-Hatibi Duran Sivaslıoğlu’nun yaptığı dua sonrasında açılış kurdelesi kesildi.

Sınav Koleji Ortaokul ve Anadolu Lisesi olarak Kastamonu’da hizmet vermeye başladı.Akvim Tv.